ikonka-facebook-czarnaikonka-instagram-czarnaikonka-telefon-czarna

Higienizacja zębów Warszawa — profilaktyka jamy ustnej

Usługi

Profesjonalna higienizacja zębów Warszawa

Higienizacja zębów Warszawa
edent-gabinet-stomatologiczny-bemowo

Zdrowe i piękne zęby są wizytówką każdego człowieka. Właściwa profilaktyka jamy ustnej, w tym prawidłowe czyszczenie zębów, są fundamentami mocnego oraz zdrowego szkliwa, a przeprowadzana regularnie higienizacja pozwoli cieszyć się ich doskonałym stanem. Cena tych zabiegów jest stosunkowo nieduża, w porównaniu z korzyściami, jakie możemy uzyskać. Warszawa, a dokładniej dzielnica Bemowo, to miejsce naszej stacjonarnej siedziby – z nami prawidłowo zadbasz o swoje zęby. Zabieg profesjonalnej higienizacji jamy ustnej przez wiele osób jest niedoceniany, a nawet nieznany. Nie zawsze jednak codzienny sposób mycia zębów w domowym zaciszu wystarcza. Profesjonalna higienizacja jamy ustnej przeprowadzana przez dyplomowaną higienistkę. Polega na wykonaniu zabiegów z uwzględnieniem potrzeb pacjenta, takich jak: skaling, piaskowanie, polishing oraz fluoryzacja.

edent-gabinet-stomatologiczny-bemowo
gabinet-stomatologiczny-profilaktyka-stomatologia-zachowawcza

Czym jest kamień nazębny i jak z nim walczyć?

Skaling jest to zabieg polegający na skutecznym usunięciu kamienia nazębnego, który powstaje na skutek mineralizacji płytki nazębnej, czyli brudu znajdującego się na zębach. Podczas codziennego szczotkowania, gdy niedokładnie myjemy zęby, gromadzący się biały nalot po pewnym czasie twardnieje. W ten sposób powstaje trudny do usunięciakamień nazębny. Osiadające się w nim bakterie będą produkować toksyny szkodzące dziąsłom. Chropowata powierzchnia kamienia nazębnego sprzyja odkładaniu się kolejnych warstw.

Dodatkowo może pojawić się nieprzyjemny zapach z ust i krwawienie dziąseł. Efektem długotrwałego ucisku kamienia nazębnego na dziąsła jest ich nieodwracalne cofanie, które ma także niekorzystny wpływ na umieszczoną pod nimi kość. Ząb stopniowo będzie tracił wsparcie, a po pewnym czasie zacznie się ruszać, aż na końcu wypadnie – dlatego tak ważne są zabiegi, takie jak skaling i piaskowanie.
Kiedy samodzielne usunięcie zmineralizowanej płytki nazębnej nie jest możliwe, wtedy niezbędna jest pomoc specjalisty, który profesjonalnie zajmuje się usuwaniem kamienia nazębnego. W zależności od umiejscowienia możemy wyróżnić dwa rodzaje kamienia nazębnego:
  • kamień naddziąsłowy – znajdujący się ponad linią dziąseł, łatwiej widoczny i stosunkowo prosty do usunięcia,
  • kamień poddziąsłowy – znajduje się poniżej linii dziąseł, gorzej widoczny, twardszy i trudniejszy do usunięcia.
stomatologia-ogolna-warszawa-bemowo
Najczęstszą metodą wykorzystywaną w celu usunięcia kamienia jest skaling ultradźwiękowy. Odkamienianie zębów polega na wykorzystywaniu specjalnego skalera ultradźwiękowego, emitującego bardzo wysokie częstotliwości dźwięków niesłyszalnych dla ucha ludzkiego. Dźwięki te, po przyłożeniu końcówki skalera do powierzchni zęba, powodują odpryskiwanie kamienia. Skaling ultradźwiękowy jest stosowany w celu bardzo dokładnego oczyszczenia zębów z kamienia nazębnego. Jeżeli kamień nie będzie regularnie usuwany, może doprowadzić do powstania poważnych chorób zębów i dziąseł, na czele z paradontozą. Zapraszamy zatem do Warszawy na konsultacje i zabiegi stomatologiczne – Bemowo to właśnie tutaj działamy!

Osad nazębny, kiedy powstaje i jak go usunąć?

Osad nazębny to przebarwienia, które powstają na skutek odkładania się na szkliwie zębów barwników znajdujących się w pożywieniu, napojach i używkach. Nalot ten jest ciemnej barwy – od brązowej po czarną. Ten nieestetyczny efekt powstający między innymi od picia mocnej kawy czy herbaty, a także palenia papierosów można zminimalizować zabiegiem piaskowania. Ciemne przebarwienie na zębach może być również wywołane przez długotrwałe stosowanie płukanek do jamy ustnej zawierających w swoim składzie chlorheksydynę.

Zabieg piaskowania wykonywany jest przy użyciu urządzenia zwanego piaskarką i specjalistycznych środków stomatologicznych określanych powszechnie, jako piasek do zębów. Piasek ten pozbywa się wszystkich przebarwień znajdujących się na powierzchni zębów. Higienistka stomatologiczna wykonująca zabieg piaskowania, wykorzystując końcówkę urządzenia, które pod ciśnieniem wypuszcza wodę wraz ze środkiem do piaskowania wprost na zęby, ściera przebarwienia za pomocą skoncentrowanego strumienia drobnego piasku.

Piaskowanie zębów to metoda, dzięki której można najdokładniej oczyścić osad nazębny, przebarwienia i drobiny kamienia nazębnego z trudno dostępnych przestrzeni międzyzębowych. Zęby po takim zabiegu są śliskie, a także gładkie.

Polishing – polerowanie zębów

Po wykonaniu zabiegów skalingu i piaskowania kolejnym krokiem jest polishing. Polega on na wypolerowaniu wszystkich zębów specjalną pastą o właściwościach czyszczących oraz polerujących, aby zminimalizować osadzanie się kamienia nazębnego. Osoba wykonująca zabieg używa do tego różnych szczoteczek i gumek, dzięki którym może dotrzeć do przestrzeni międzyzębowych. Polishing to zabieg całkowicie bezbolesny, który trwa zaledwie kilka minut, a jego efektem są niezwykle gładkie zęby.

Fluoryzacja – lakierowanie zębów

Ostatnim elementem składającym się na pełny pakiet higienizacji jamy ustnej jest zabieg lakierowania zębów. Osoba wykonująca fluoryzację pokrywa zęby specjalnym lakierem zawierającym fluor za pomocą odpowiedniego pędzelka. By preparat dokładnie pokrył powierzchnię szkliwa, nakładany jest na osuszone zęby. Lakierowanie zębów ma na celu zapobieganie pojawieniu się próchnicy.

Poznaj opinie naszych zadowolonych Pacjentów

warszawa-bemowo-gabinet-stomatologicznySprawdź opinie naszych Pacjentów
instruktaz-higieny-jamy-ustnej-profilaktyka-higienizacja

Instruktaż higieny jamy ustnej

W naszym gabinecie oprócz profesjonalnej higienizacji uzyskasz wskazówki dotyczące zasad pielęgnacji jamy ustnej. Zdobędziesz cenne informacje, dzięki którym w zaciszu własnego domu zadbasz o zdrowie swojego uzębienia. Poza tym otrzymasz indywidualną rekomendację produktów w sprawie właściwego wyboru pasty i szczoteczki oraz innych przyborów stomatologicznych, ponieważ pomogą Ci cieszyć się jak najdłużej zdrowym i pięknym uśmiechem!

Biała dieta po higienizacji

Biała dieta to okres ścisłych ograniczeń żywieniowych, który następuje po higienizacji jamy ustnej. Celem tej diety jest ochrona i pielęgnacja uzębienia oraz zapobieganie powstawaniu stanów zapalnych. Biała dieta trwa zwykle  24 godziny. W tym czasie należy unikać pokarmów i napojów o barwie i twardości, które mogą uszkodzić delikatne i wrażliwe na ból powierzchnie zębów.
W czasie białej diety należy jeść delikatne i miękkie pokarmy, takie jak np. purée z ziemniaków, pudding, jogurt, zupy i chude mięso. Natomiast napoje powinny być chłodne i niezbyt słodkie. Warto unikać kawy, herbaty, mocnej zielonej herbaty i soków owocowych, ponieważ zawierają one duże ilości kwasów, które mogą podrażniać i uszkadzać szkliwo. Pamiętaj, że biała dieta to ważny element pielęgnacji uzębienia po higienizacji, dlatego warto jej przestrzegać, aby zapewnić zdrowie i komfort swoim zębom. Dbając o swoje zęby, możesz cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem przez wiele lat.
W naszym gabinecie Stomatologia Edent Warszawa Bemowo higienizacja wykonywana jest przez dyplomowaną higienistkę stomatologiczną. Gwarantujemy, że higienizacja zostanie przeprowadzona profesjonalnie w miłej atmosferze. Nie czekaj i zapisz się już dziś!
edent-gabinet-stomatologiczny-warszawa
Podwójna Korzyść w Stomatologii Edent – Promocja dla Ciebie i Twojego Przyjaciela!

Mamy fantastyczną wiadomość dla mieszkańców Warszawy! W Stomatologii Edent uruchomiliśmy ofertę specjalną :  

Umów się na wizytę ze swoim przyjacielem, a oboje otrzymacie -10%  na:

-higienizację
-zabieg wybielania metodą gabinetową Prevdent.

To idealna okazja, aby zadbać o zdrowie i piękno Waszych uśmiechów. Skorzystajcie z profesjonalnych usług naszych specjalistów i cieszcie się błyszczącym uśmiechem. Nie przegapcie tej wyjątkowej oferty! Umówcie się razem i cieszcie się z korzyści.

Szczegóły oferty specjalnej pod numerem telefonu naszego gabinetu - 531 999 753.

Podwójna Korzyść w Stomatologii Edent – Promocja dla Ciebie i Twojego Przyjaciela!

Mamy fantastyczną wiadomość dla mieszkańców Warszawy! W Stomatologii Edent uruchomiliśmy ofertę specjalną :  

Umów się na wizytę ze swoim przyjacielem, a oboje otrzymacie -10%  na:

-higienizację
-zabieg wybielania metodą gabinetową Prevdent.

To idealna okazja, aby zadbać o zdrowie i piękno Waszych uśmiechów. Skorzystajcie z profesjonalnych usług naszych specjalistów i cieszcie się błyszczącym uśmiechem. Nie przegapcie tej wyjątkowej oferty! Umówcie się razem i cieszcie się z korzyści.

Szczegóły oferty specjalnej pod numerem telefonu naszego gabinetu - 531 999 753.

Profilaktyka

Profilaktyka
Instruktaż higieny + szczoteczka jednorazowa
bezpłatnie
Skaling (usunięcie kamienia nazębnego ultradźwiękami) + Polishing
250 zł
Polishing - usunięcie osadu profesjonalną szczoteczką i pastą
100 zł
Piaskowanie + Instruktaż higieny
250 zł
Fluoryzacja (lakierowanie) + Instruktaż higieny
150 zł
Pełne czyszczenie zębów (w zależności od potrzeb z uwzględnieniem scalingu, piaskowania, polerowania)
300 zł
Pełne czyszczenie zębów z profilaktyką fluorkową wzmacniającą zęby
350 zł

Szybki kontakt!

Zostaw nam swoje Imię i nazwisko, numer telefonu, a my skontaktujemy się z Tobą w najszybszym terminie!
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Lista usług stomatologicznych — Stomatologia Edent Warszawa

Zapoznaj się z ofertą usług oferowanym w gabinecie Stomatologicznym Edent. To miejsce, gdzie nowoczesne wyposażenie i technologie stomatologiczne służą Twojemu zdrowiu. Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań nasz zespół specjalistów może zapewnić skuteczne leczenie i wysoki poziom usług.
Wybierz termin wizyty już teraz!

Umów się na wizytę

Telefon: 531-999-753

Serdecznie zapraszamy do kontaktu celem umówienia wizyty lub zadania pytania. Uprzejmie informujemy, że na zadane pytania odpowiadamy w godzinach pracy gabinetu.
Dziękujemy za wypełnienie formularza. Oczekuj na kontakt z naszego gabinetu Edent.
Coś poszło nie tak. Spróbuj wypełnić formularz jeszcze raz!