ikonka-telefon-czarnaikonka-facebook-czarnaikonka-instagram-czarna

Protetyk Warszawa protezy zębów

Usługi

Leczenie protetyczne

Protetyka stomatologiczna zajmuje się odbudową rozlegle uszkodzonych lub utraconych zębów, w wyniku procesu chorobowego (próchnicy). Uzupełnienie braków – przez stomatologa-protetyka – polega na odtworzeniu kształtu, koloru, funkcji, jak również warunków, które panowały w jamie ustnej przed utratą czy uszkodzeniem zębów. Warszawa – a dokładniej dzielnica Bemowo – to miejsce, w którym przyjmujemy pacjentów.

protetyka-warszawa-edent

Dlaczego odbudowa braków zębowych jest tak ważna?

Protetyka może dotyczyć każdego z nas.
Pozostawienie braku zębowego bez odbudowy (protezy z acronu, proteza zębowa na implantach itd.) powoduje:

 • zanik kości,
 • trudności w przeżuwaniu kęsów pokarmowych,
 • przesuwanie, przechylanie się sąsiednich i przeciwstawnych zębów w kierunku luki,
 • choroby dziąseł i przyzębia,
 • zmiany w rysach twarzy.
Rodzaje protez zębowych różnią się miedzy sobą ze względu na sposób mocowania w jamie ustnej. Możemy wyróżnić protezy stałe oraz ruchome.

Protezy stałe

Protezy stałe są odbudową trwale umocowaną w jamie ustnej, więc nie ma możliwości, by samodzielnie je zdjąć. Czynność tę może wykonać jedynie lekarz w gabinecie stomatologicznym. Wśród protez stałych możemy wyróżnić:
Wkłady koronowo-korzeniowe
Kiedy po opracowaniu tkanek przy znacznie zniszczonym zębie, zostaje jedynie korzeń, dobry dentysta-protetyk może zalecić odbudowę za pomocą wkładu koronowo-korzeniowego.
warszawa-edent-protezy-zebowe
Wkład koronowo-korzeniowy zbudowany jest z dwóch części:

-Korzeniowej – mocujemy ją w kanale korzenia, stanowi rusztowanie dla korony.

-Koronowej – która wystaje ponad powierzchnię korzenia i to na niej osadzamy przyszłą koronę.

Wkład może być zrobiony z włókna szklanego bądź ze stopu metalu lub złota. O wyborze materiału, z jakiego zostanie wykonany, decyduje lekarz na podstawie warunków, panujących w jamie ustnej pacjenta.
Korona protetyczna
Korona protetyczna to uzupełnienie protetyczne, które jest trwale cementowane w jamie ustnej pacjenta, wyglądem zewnętrznym odtwarza naturalną koronę zęba. Osadzamy ją na części koronowej wkładu. W całości pokrywa uszkodzony ząb, poprawiając jego wygląd oraz kształt. Kolor korony zawsze dostosowujemy do odcienia pozostałych naturalnych zębów.
Są 3 możliwości wykonania korony protetycznej, które zależą od materiału podbudowy.
Jest to:

-korona na podbudowie metalowej,
-korona na podbudowie cyrkonowej,
-korona pełnoceramiczna.


Korony na podbudowie metalowej są najczęściej stosowanymi komponentami ze względu na cenę. Wykonane ze stopów metali są odporne na znaczne siły żucia w odcinkach zębów bocznych. Do odbudowy zębów przednich polecamy korony na podbudowie cyrkonowej lub pełnoceramiczne, ponieważ w porównaniu do koron na podbudowie metalowej są bardziej estetyczne. Nasz gabinet stomatologiczny zlokalizowany jest w Warszawie, a konkretniej w dzielnicy Bemowo – to tu mogą Państwo przeprowadzić wspomniany zabieg.
By wykonać odbudowę zęba z zastosowaniem wkładu koronowo-korzeniowego i korony protetycznej, potrzebne są 3 wizyty.

1. Na pierwszej z nich lekarz protetyk opracowuje korzeń zęba pod wkład. Pobieramy wycisk, który jest przesyłany do laboratorium.Druga wizyta jest przeznaczona na zacementowanie wkładu koronowo-korzeniowego wykonanego przez technika oraz przygotowanie zęba pod koronę protetyczną. Na tym etapie pobieramy kolejne wyciski w celu wykonania w laboratorium protetycznym ostatecznej korony.

2. Po tej wizycie ząb może zostać zabezpieczony koroną tymczasową wykonaną z kompozytu. Jak sama nazwa wskazuje, jest ona czasowym rozwiązaniem w celu zabezpieczenia oszlifowanego zęba, a także i poprawy komfortu pacjenta.

3. Trzecia wizyta polega na zacementowaniu gotowej korony po wcześniejszym zaakceptowaniu przez pacjenta i sprawdzeniu szczelności przez protetyka.
protetyka-warszawa-edent-protezy-zebowe
Most Protetyczny

Korona protetyczna to uzupełnienie protetyczne, które jest trwale cementowane w jamie ustnej pacjenta, wyglądem zewnętrznym odtwarza naturalną koronę zęba. Osadzamy ją na części koronowej wkładu. W całości pokrywa uszkodzony ząb, poprawiając jego wygląd oraz kształt. Kolor korony zawsze dostosowujemy do odcienia pozostałych naturalnych zębów.
Protezy ruchome

Protezy akrylowesą standardowym uzupełnieniem ruchomym. W zależności od potrzeby występują w wersji częściowej lub całkowitej. W całości są wykonane z akrylu, który imituje kolor i budowę dziąseł, jak również zębów pacjenta. Najczęściej stosuje się je u osób z bezzębiem. Przeciwwskazaniem do noszenia protezy akrylowej jest alergia na monomer resztkowy.

Protezy elastyczne – alternatywa dla protez akrylowych. Są zalecane zarówno przy częściowym braku zębów, jak i całkowitym bezzębiu. Wykonane z elastycznych materiałów, takich jak: acetal, acron oraz nylon.
Pacjenci noszący protezy elastyczne cieszą się ich lekkością, która przekłada się na wygodę użytkowania.

Do zalet protez elastycznych można również zaliczyć wysoką estetykę, którą osiągnięto przez brak widocznych klamer i możliwość dopasowania kolorystycznego do naturalnego uzębienia pacjenta. Dodatkowo wykluczenie metalowych klamer eliminuje metaliczny posmak w ustach, który towarzyszy protezom szkieletowym.
leczenie-protetyczne-protezy-zebow-warszawa-bemowo
warszawa-edent-protezy-zebowe-szkieletowe
Wadą protez wykonanych z acronu, jako jedynych z rodzaju elastycznych, jest ich łamliwość. Nieprawidłowa higiena jamy ustnej pacjenta jest przeciwwskazaniem do zastosowania uzupełnień elastycznych. Protezy wykonane z mniej jednorodnych materiałów niż akryl posiadają większą chłonność, dzięki czemu nie zaleca się ich dla miłośników mocnej herbaty, kawy czy też palaczy.

Protezy szkieletowe
w przypadku częściowej utraty zębów są jedną z podstawowych możliwości odbudowy uzębienia. Wykonywane na podbudowie metalowej tzw. szkieletowej. Opierają się zarówno na zachowanych zębach, jak i na wyrostkach zębowych – śluzówkach. W jamie ustnej utrzymują się stabilnie, dzięki klamrom. Mogą stanowić także część konstrukcji odbudowy z zatrzaskami i zasuwami, tworząc prace kombinowane.
warszawa-edent-protezy-zebowe-szkieletowe

Protetyka — etapy leczenia

Proces doboru protezy zębowej składa się z kilku etapów:

 • Wizyta u stomatologa: Pacjent odwiedza swojego stomatologa, który wstępnie ocenia stan zębów i wyjaśnia możliwe opcje leczenia.
 • Badanie diagnostyczne: Stomatolog przeprowadza dokładne badanie diagnostyczne, aby ustalić, jakie zęby wymagają wsparcia protezą i jakie są wymagania pacjenta co do koloru i kształtu protezy.
 • Projektowanie protezy: Stomatolog wybiera odpowiedni rodzaj protezy, w tym materiał i kształt, i tworzy projekt protezy zębowej, który jest uwzględniany w trakcie produkcji.
 • Wzornictwo: Stomatolog i pacjent wspólnie decydują o wyglądzie protezy, wybierając odpowiedni kolor i kształt, tak aby proteza była jak najbardziej zbliżona do naturalnych zębów pacjenta.
 • Ostateczne dopasowanie: Po odebraniu protezy, stomatolog dokonuje ostatecznego dopasowania i w razie potrzeby wprowadza drobne korekty, aby zapewnić wygodne i prawidłowe użytkowanie.
 • Odbiór protezy: Po dopasowaniu protezy, pacjent odbiera ją i może rozpocząć jej codzienne użytkowanie.
Dobór protezy zębowej jest procesem złożonym, ale z dobrym stomatologiem może być łatwy i przyjemny. Właściwe dopasowanie protezy jest niezbędne dla uzyskania najlepszych rezultatów i zapewnienia trwałości i wytrzymałości protezy.

Prawidłowa higiena + protetyka = piękny uśmiech

Dbając o swoją protezę zębową, nie tylko zachowujemy jej dobry wygląd, ale również zapewniamy sobie komfort i zdrowie jamy ustnej. Higiena jamy ustnej jest bardzo ważna, zwłaszcza jeśli nosimy protezę zębową. Przestrzegając kilku prostych zasad, możemy cieszyć się zdrowym i świeżym oddechem, a nasza proteza będzie służyć nam przez wiele lat. Pamiętajmy o przemywaniu protezy wodą po każdym posiłku. Do czyszczenia protezy używajmy przeznaczonych do tego szczotek. Ich włosie jest dwustronne i odpowiednio twarde. Aby proteza była dokładnie oczyszczona z resztek i bakterii, do szczotkowania używaj płynów odkażających do protez. Protezę przechowuj w suchym i przewiewnym pojemniku. Zapobiegnie to jej uszkodzeniom. I na koniec: nie moczymy protezy w wodzie! Jest to powszechnie powielany, szkodliwy mit. Wykonanie najlepiej dopasowanej odbudowy protetycznej uzębienia, uwzględniając oczekiwania pacjenta, jest zależne od decyzji stomatologa i technika dentystycznego. Proteza natychmiastowa, na implantach, a może most protetyczny? W naszym gabinecie stomatologicznym, znajdującym się w Warszawie (w dzielnicy Bemowo), wybierzemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie. Zapewniamy, że jego cena będzie korzystna. Naszym celem jest, by stworzone uzupełnienie w jak najwyższym stopniu przypominało naturalne uzębienie, a pacjent odczuwał komfort w jego codziennym użytkowaniu.

Poznaj opinie naszych zadowolonych Pacjentów

warszawa-bemowo-gabinet-stomatologicznySprawdź opinie naszych Pacjentów

Protetyka

Protetyka
Konsultacja protetyczna
150 zł
Wkład koronowo-korzeniowy prosty stalowy
550 zł
Wkład koronowo-korzeniowy złożony stalowy
650 zł
Wkład koronowo-korzeniowy ze złota
550 zł+ koszt zużytego złota
Korona  tymczasowa wykonana w gabinecie
200 zł
Korona tymczasowa wykonana przez technika
300 zł
Zdjęcie starej korony/mostu
200 zł
Korona licowana porcelaną na podbudowie metalowej
1300 zł
Korona licowana porcelaną na podbudowie ze złota
1300 zł+ koszt zużytego złota
Korona procelanowa na podbudowie z tlenku cyrkonu
1800 zł
Licówka kompozytowa wykonana w gabinecie
550 zł
Licówka kompozytowa (wykonana przez technika dentystycznego)
900 zł
Licówka porcelanowa
1800 zł
Licówka o minimalnym zakresie preparacji
2000 zł
Inlay/Onlay kompozytowy
1200 zł
Inlay/Onlay ceramiczny
1800 zł
Proteza akrylowa częściowa
900-1500 zł
Proteza akrylowa (górna lub dolna)
1700 zł
Proteza szkieletowa (górna lub dolna)
1800 zł
Wzmocnienie płyty protezy siatką
200 zł
Kolejny punkt w protezie
100 zł
Podścielenie płyty protezy
400 zł
Szyna relaksacyjna miękka/twarda
700 zł

Szybki kontakt!

Zostaw nam swoje Imię i nazwisko, numer telefonu, a my skontaktujemy się z Tobą w najszybszym terminie!
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Lista usług stomatologicznych — Stomatologia Edent Warszawa

Zapoznaj się z ofertą usług oferowanym w gabinecie Stomatologicznym Edent. To miejsce, gdzie nowoczesne wyposażenie i technologie stomatologiczne służą Twojemu zdrowiu. Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań nasz zespół specjalistów może zapewnić skuteczne leczenie i wysoki poziom usług.
Wybierz termin wizyty już teraz!

Umów się na wizytę

Telefon: 531-999-753

Serdecznie zapraszamy do kontaktu celem umówienia wizyty lub zadania pytania. Uprzejmie informujemy, że na zadane pytania odpowiadamy w godzinach pracy gabinetu.
Dziękujemy za wypełnienie formularza. Oczekuj na kontakt z naszego gabinetu Edent.
Coś poszło nie tak. Spróbuj wypełnić formularz jeszcze raz!