ikonka-facebook-czarnaikonka-instagram-czarnaikonka-telefon-czarna

Stomatologia Ogólna

Usługi

Stomatologia Zachowawcza

Stomatologia ogólna, nazywana również stomatologią zachowawczą, zajmuje się wykrywaniem i leczeniem powstałych ubytków próchnicowych. Próchnica obejmuje twarde tkanki zęba, a wywołują ją bakterie znajdujące się w jamie ustnej.

Bakterie próchnicowe przyczyniają się również do chorób dziąseł oraz przyzębia, powodując nieprzyjemny zapach z ust oraz mogą wraz z krwią przedostać się do krwiobiegu i innych ważnych dla naszego organizmu narządów, takich jak: serce, wątroba czy nerki. Dlatego też leczenie próchnicy jest ważne nie tylko dla utrzymania pięknego uśmiechu, ale także dla zdrowia całego organizmu.

stomatologia-ogolna-stomatologia-zachowawcza-warszawa
stomatologia-ogolna-leczenie-prochnicy-warszawa-edent

Rodzaje próchnicy

Zniszczona przez próchnicę struktura zęba nie regeneruje się, jednak leczenie stomatologiczne może zatrzymać jej rozwój. Im wcześniej Pacjent zdiagnozuje próchnicę, tym mniej skomplikowane, ale też tańsze będzie leczenie. Stomatologia zachowawcza polega na usunięciu zniszczonych tkanek zęba oraz zastąpieniu ich specjalnie do tego przeznaczonym materiałem. Na powstawanie próchnicy największy wpływ ma sposób odżywiania, przestrzeganie higieny jamy ustnej i odpowiednie nawyki.

leczenie-zachowawcze-edent-warszawa-bemowo

Poznaj rodzaje próchnicy:

  • Próchnica ostra charakteryzuje się miękką i jasnobrązową strukturą, która szybko zajmuje coraz głębsze warstwy tkanek zęba.
  • Próchnica okrężna występuje w miejscach przyszyjkowych.
  • U osób starszych można wyróżnić próchnicę przewlekłą, która powstaje, gdy procesy obronne miazgi i składniki śliny wyrównują się z procesami destrukcyjnymi.
  • U małych dzieci występuje tak zwana próchnica butelkowa lokalizowana zazwyczaj na przednich zębach. Spowodowana nadmiarem słodyczy, a także podawaniem dziecku smoczka zanurzonego w produktach zawierających cukier.
  • Próchnica nietypowa pojawia się na zębach leczonych kanałowo, czyli pozbawionych miazgi.
stomatologia-ogolna-warszawa-bemowo

Nieleczona próchnica każdego rodzaju obejmuje kolejne tkanki zęba, docierając do jego centrum — miazgi, co może doprowadzić do jej obumarcia i zakażenia tkanek okołowierzchołkowych, czego konsekwencją może być leczenie kanałowe lub ekstrakcja zęba.

Jak powstaje próchnica?

Próchnica zębowa może rozwijać się w bardzo szybkim tempie. Niewłaściwa higiena jamy ustnej i złe nawyki mogą prowadzić najpierw do powstania kamienia i osadu nazębnego, co następnie może skutkować może rozwojem właśnie ubytku próchnicowego. W bardzo wczesnych etapach rozwoju próchnica jest białą plamą na szkliwie, którą dentysta może wykryć jedynie w warunkach gabinetu stomatologicznego. Nosi nazwę plamy próchnicowej. Jest to zmętnienie szkliwa, które można zahamować, dzięki profilaktyce fluorowo-wapniowej. Biała plama dopiero po pewnym czasie na skutek pochłaniania barwników z pożywienia staje się plamą widoczną gołym okiem.

Jak długo trwa leczenie próchnicy?

Czas leczenia próchnicy zależy od stopnia rozwoju i głębokości ubytku. Średnio zabieg trwa około godziny. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym.

Dlaczego wizyty kontrolne co 6 miesięcy są takie ważne?

Jedynie dokładne obejrzenie zębów przez lekarza dentystę może sprawić, że zmiany próchnicowe zostaną wykryte we wczesnym stadium. Dzięki temu zaoszczędzimy niepotrzebny stres, czas, a także i pieniądze. W przypadku próchnicy wykrytej na tym etapie stomatolog udziela wszelkich zaleceń, by wyleczyć zmianę. Profilaktyka polega przede wszystkim na dokładnym oczyszczaniu zębów (szczotkowanie, czyszczenie nitką dentystyczną i stosowanie płukanek), zmniejszeniu ilości spożywania cukrów oraz stosowaniu preparatów fluorkowych. Wykrycie takiej zmiany w początkowym etapie rozwoju oraz podjęcie odpowiednich działań może spowodować zatrzymanie, a nawet całkowite jej cofnięcie. Natomiast zlekceważona próchnica może doprowadzić do odłamania się powierzchni szkliwa, co skutkuje powstaniem ubytku. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, stomatologia ogólna pomoże nam w rozwiązaniu tego problemu. Pamiętajmy jednak, że zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć.

Jeśli potrzebują Państwo pomocy z zakresu stomatologii zachowawczej, zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego! Znajdujemy się w dzielnicy Bemowo, miasta Warszawa. Naszymi specjalistkami stomatologii zachowawczej są lek. dentysta Martyna Gadomska i lek. dentysta Katarzyna Gaj.

Poznaj opinie naszych zadowolonych Pacjentów

warszawa-bemowo-gabinet-stomatologicznySprawdź opinie naszych Pacjentów

Stomatologia Zachowawcza

Stomatologia Zachowawcza
Wypełnienie przyszyjkowe
250 zł
Całkowite opracowanie i odbudowa ubytku zęba
300-400 zł
Całkowite opracowanie i odbudowa bardzo zniszczonego zęba
450-600 zł
Estetyczna odbudowa ubytku
350-450 zł
Odbudowa kompozytowa zęba do leczenia kanałowego
200 zł
Opatrunek
100-200 zł
Wypełnienie czasowe
150-200 zł
Usuwanie próchnicy systemem ICON
400-500 zł
Włókno szklane użyte do odbudowy zachowawczej zęba
600 zł
Dodatkowy wkład przy odbudowie włóknem szklanym
100 zł
Znieczulenie
50 zł/ząb

Zabiegi ogólne

Zabiegi ogólne
Pierwsza wizyta - przegląd z ustaleniem planu leczenia
100 zł
Konsultacja z wystawieniem recepty
130 zł
Konsultacja chirurgiczna
150 zł
Konsultacja protetyczna
150 zł
Konsultacja implantologiczna
150 zł
Konsultacja ortodontyczna
150 zł
Wizyta kontrolna po 6 miesiącach
50 zł
Zdjęcie RVG
50 zł

Szybki kontakt!

Zostaw nam swoje Imię i nazwisko, numer telefonu, a my skontaktujemy się z Tobą w najszybszym terminie!
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Lista usług stomatologicznych — Stomatologia Edent Warszawa

Zapoznaj się z ofertą usług oferowanym w gabinecie Stomatologicznym Edent.
Jest to miejsce, gdzie nowoczesne wyposażenie i technologie stomatologiczne służą Twojemu zdrowiu. Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań nasz zespół specjalistów może zapewnić skuteczne leczenie i wysoki poziom usług.

Stomatologia zachowawcza

Rentgenodiagnostyka

Protetyka

Implanty

Chirurgia stomatologiczna

Stomatologia ogólna

Stomatologia dziecięca

Wybielane

Ortodoncja

Wybierz termin wizyty już teraz!

Umów się na wizytę

Telefon: 531-999-753

Serdecznie zapraszamy do kontaktu celem umówienia wizyty lub zadania pytania. Uprzejmie informujemy, że na zadane pytania odpowiadamy w godzinach pracy gabinetu.
Dziękujemy za wypełnienie formularza. Oczekuj na kontakt z naszego gabinetu Edent.
Coś poszło nie tak. Spróbuj wypełnić formularz jeszcze raz!